Rejestracja: 14 68 63 768


Home » Kosmetologia estetyczna » Mezoterapia bezigłowa

MBI-ICO

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa

Programy zabiegowe stosowane w mezoterapii bezigłowej oparte są na substancjach powszechnie znanych w medycynie estetycznej. W pielęgnacji twarzy stosowane są przede wszystkim krzemionka organiczna, proteiny o działaniu napinającym, kwas hialuronowy oraz witamina C, natomiast w terapii usuwania cellulitu stosowane są przede wszystkim fosfatydylocholina, kofeina, karczoch i wyciąg z nostrzyka. Zabiegi mogą być wykonywane o każdej porze roku. Są doskonałą formą pełnej terapii, a także zabiegiem na tzw. „wielkie wyjście”, ponieważ są całkowicie bezbolesne, nie powodują żadnych podrażnień, obrzęków ani krwiaków.

Mechanizm działania:
Mezoterapia bezigłowa działa dzięki wykorzystaniu zjawiska elektroporacji. Jest to zjawisko fizyczne, zachodzące w błonach komórkowych i warstwie rogowej. Polega na tworzeniu się porów w warstwie lipidowej pod wpływem impulsu elektrycznego. Aplikacja impulsu elektrycznego o określonym natężeniu podczas µs, zwiększa przepuszczalność warstwy lipidowej błony i wywołuje dodatkowy transport cząsteczkowy przez błonę do wnętrza lub na zewnątrz komórki. Elektroporacja poprawia dyfuzję i zwielokrotnia przezskórny transport substancji aktywnych w postaci neutralnych hydrofilowych i naładowanych cząsteczek. Transport jest silnie zlokalizowany w obszarach lub regionach nie związanych z przydatkami skóry. Ponadto zwiększa retencję wody w warstwie rogowej.
Zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej naskórka ułatwia dostęp substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, gdzie zachodzą mechanizmy naprawcze. Stanowi nowy skuteczny i bezbolesny sposób wprowadzania substancji aktywnych w leczeniu i usuwaniu cellulitu, zmarszczek, rozstępów i wiotkości skóry.

 

Wskazania:

• profilaktyka przeciwstarzeniowa

• zwiotczenie, suchość i utrata elastyczności skóry
• redukcja zmarszczek, rozstępów, cellulitu

Czas zabiegu 60 min. | Cena 120,00 zł

 

Comments are closed.