Wskazania:
- poprawienie elastyczności i sprężystości skóry
- zmniejszenie łojotoku
- zmniejszenie rozszerzonych porów skórnych
- przebarwienia, piegi, ostuda
- plamy posłoneczne i starcze
- popękane naczynia krwionośne
- usuwanie owłosiena
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią
- stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- stosowanie kosmetyków złuszczających (minimum tydzień przed zabiegiem)
- stosowanie kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem)
- leczenie retinoidami doustnymi i witaminą K (przerwa 6 miesięcy)
- leki i zioła światłouczulające np. antybiotyki z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół takich jak dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, bratek, szałwia (przestać używać na 6 tygodni przed zabiegiem)
- osoby u których występuje nadwrażliwość na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)
- choroba nowotworowa
- cukrzyca
- epilepsja
- bielactwo (w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi)
- depilacja woskiem lub pęsetą (przestać stosować na miesiąc przed zabiegami fotodepilacji)
- świeża opalenizna (nie należy się opalać miesiąc przed i po zabiegach)
aktywne implanty np. rozrusznik serca, pompa insulinowa - choroby krwi (np. hemofilia), zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- zapalenie żył, żylaki
- trądzik różowaty (przy fotoodmładzaniu)
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
- opryszczka
- łuszczyca i liszaj płaski (aktywna faza choroby)
- tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu (przy fotodepilacji )
- zaburzenia hormonalne prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy
- leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy
ZABIEGI
Zabiegi p/zmarszczkowe
Fotoodmładzanie IPL/RF, to zabieg polegający na odmładzaniu skóry za pomocą intensywnego światła oraz fal radiowych.
Zabieg wykonywany za pomocą E-light IPL + RF sprawia, że silne światło impulsowe IPL oraz fale radiowe RF – o odpowiedniej długości – w sposób kompleksowy i widoczny niwelują oznaki starzenia, pobudzając komórki skóry właściwej do rozpoczęcia naturalnego procesu regeneracji oraz leczenia, przede wszystkim zaś do produkcji kolagenu. Dzięki zabiegowi dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych, przez co skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, poprawia się jej koloryt, napięcie, a zmarszczki wygładzają się.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, czy zmiany pigmentacji.
Pierwsze efekty można zauważyć już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu. Zalecana seria 3 – 5 zabiegów z przerwami od 3 – 6 tygodni. Dla podtrzymania efektów zabiegi fotoodmładzania można powtarzać co kwartał.
Czas zabiegu: 30 min. | Cena 200,00 – 300,00 zł
Usuwanie owłosienia
Pulsacyjne wiązki światła generowane podczas depilacji laserowej, emitowane przez urządzenie IPL/RF oddziałują na melaninę włosa, powodując zniszczenie mieszka włosowego. Ciepło dociera poprzez włos do mieszka, przegrzewa go i powoduje zniszczenie. Dotyczy to włosków, które aktualnie są w I fazie wzrostu – anagenie. Fazy wzrostu nie są takie same dla wszystkich włosków, dlatego konieczne jest powtarzanie depilacji laserowej co kilka tygodni.
Depilacja laserowa najłatwiej usuwa włosy ciemne i grube na jasnej skórze. Włosy białe i siwe najczęściej są nie do usunięcia laserem. U osób z zaburzeniami hormonalnymi trzeba wykonać więcej zabiegów, czasem konieczne są zabiegi przypominające raz w roku. Z uwagi na to, iż przed zabiegiem skóra nie powinna być opalona zabiegi depilacji laserowej najlepiej zaczynać jesienią, ponieważ pomiędzy jednym a drugim zabiegiem trzeba odczekać od 3 – 8 tygodni.
Po zabiegu na skórze może wystąpić zaczerwienienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą pojawić się miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach a przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.
Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się przygotować. Przede wszystkim nie wolno opalać skóry przez minimum miesiąc, dlatego też najlepszy okres na tego typu zabieg trwa od jesieni do wczesnej wiosny, gdy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Przed zabiegiem przez 6 tygodni nie należy usuwać włosów pęsetą lub woskiem. Dwa dni przed zabiegiem należy włosy ogolić maszynką, podciąć lub pozbyć się ich za pomocą depilatora chemicznego.
O wydepilowaną skórę trzeba odpowiednio dbać po zabiegu. Nie wolno jej opalać przez miesiąc, nie przyjmować leków i ziół, nie używać kosmetyków złuszczających, np. peelingów, mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, kosmetyków z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi.
Aby osiągnąć zamierzony efekt, zabieg należy powtórzyć 4-8 razy w odstępach 3-6 tygodniowych.
Czas zabiegu 15 – 45 min.
Cena:
- górna warga – 100,00 zł
- broda – 100,00 – 150,00 zł
- policzki – 100,00 – 200,00 zł
- baki – 100,00 – 150,00 zł
- skronie – 100,00 zł
- szyja – 100,00 – 200,00 zł
- bikini – 200,00 – 300,00 zł
- pośladki – 200,00 – 300,00 zł
- kark – od 200,00 zł
- tors – od 200,00 zł
- pachy – 200,00 zł
- ramiona – od 200,00 zł
- przedramiona – od 200,00 zł
- uda – od 350,00 – 600,00 zł
- łydki – od 300,00 – 500,00 zł
Rozjaśnianie przebarwień
Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub jej nierównomiernego rozłożenia. Objawiają się w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na twarzy, dekolcie, rękach i plecach. Przebarwienia mogą nasilać się lub są efektem m.in. kąpieli słonecznych, stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, menopauzy, zastępczej terapii hormonalnej, stosowania preparatów światłouczulających (antybiotyków, środków uspokajających, przeciwdepresyjnych, moczopędnych, niektórych ziół np. dziurawca) oraz chorób. Zmiany ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Uważa się, że 63% plam powstaje pod wpływem słońca, a tylko 13% związana jest z procesem starzenia się skóry.
Najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie urządzenia typu E-Light (IPL+RF). Skóra naświetlana jest wiązką światła. Melanina – barwnik odpowiedzialny za powstanie przebarwień – pochłania energię powstałą w trakcie naświetlania, a melanocyty odpowiedzialne za nadprodukcję melaniny zostają zniszczone. Zabieg nie powoduje długotrwałych uszkodzeń tkanki. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Zabieg jest bezpieczny, a poziom odczuwania bólu w czasie zabiegu jest zminimalizowany lub całkowicie wyeliminowany dzięki chłodzącej końcówce urządzenia.
Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, a następnie stopniowemu złuszczaniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 4-8 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie.
Jeżeli zabiegowi została poddana duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się zasinienie lub obrzęk, ustępuje w przeciągu 10-14 dni. Niezwykle ważnym elementem terapii jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promieniowanie UV.
Wskazania:
- ostuda
- plamy posłoneczne
- plamy potrądzikowe
- plamy pozapalne
- piegi
Czas zabiegu 15 – 60 min.
Cena zależna od wielkości i ilości zmian – od 70,00 – 300,00 zł
Leczenie trądziku
Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Jego działanie jest podobne do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod. Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.
Walka z trądzikiem często bywa długa i uporczywa, podejmując się jej należy pamiętać, że leczenie opiera się na serii zabiegów. Zalecana jest seria 4-6 zabiegów, w odstępach 7-10 dniowych. Ze względu na istnienie wielu odmian trądziku, przebieg leczenia ustala kosmetolog w porozumieniu z klientem, po przeprowadzonej konsultacji.
Wskazania:
- Łojotok – u osób chorych na trądzik zmiany hormonalne prowadzą do nadmiernej stymulacji gruczołów łojowych, co powoduje nadprodukcję łoju oraz doprowadza do przerostu gruczołów łojowych.
- Hiperkeratoza (nadmierne rogowacenie) – u osób chorych na trądzik, komórki ujścia mieszka włosowego ulegają nadmiernemu namnażaniu (jedną z przyczyn jest obecność łoju w górnych warstwach skóry, w ujęciu gruczołu łojowego oraz obecność bakterii). Hiperkeratoza prowadzi do zwężenia kanału wprowadzającego i powstania czopu, który blokuje ujście mieszka włosowego uniemożliwiając tym samym wydostanie się łoju.
- Propionibacterium acnes – u osób chorych na trądzik dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii normalnie występujących na powierzchni zdrowej skóry. Bakteria ta wydziela różnego rodzaju substancje podrażniające do tkanek otaczających, niszczy ściany gruczołów łojowych, w rezultacie treść zaskórniaków wydostaje się wywołuje reakcje na ciało obce oraz nasila proces zapalny. Pojawiają się zaczerwienione, bolesne zmiany skórne.
- Androgeny – hormony męskie powodują rozrost gruczołów i stymulują je do zwiększonej produkcji łoju. Dlatego trądzik dotyka głównie osoby młode w okresie tzw. burzy hormonalnej.
- Czynniki genetyczne – działanie czynników genetycznych jest duże w przypadku dziedziczenia ciężkich postaci trądziku. Jeżeli rodzice mieli trądzik, to prawdopodobieństwo jego posiadania wynosi powyżej 50%.
Czas zabiegu 60 min.
Cena:
- twarz - 300,00 zł
- plecy - 450,00 – 500,00 zł
- dekolt – 300,00 – 500,00 zł